Kilka zastosowań dla taśmy klejącej

Taśma klejąca to niezbędne akcesorium do wykorzystania w każdym biurze. Poprzez jej wykorzystanie można zlepić tworzywatego wymagające. Zdarzają się takie momenty, że taka taśma potrzebna jest bardziej niż klej. To jednak tradycyjne jej zastosowanie. Do czego jeszcze może ona służyć?


Taśma klejąca z pominięciem tradycyjnego ma także zastosowanie niekonwencjonalne, ale bardzo przydatne na przykład w domu. Popularne są specjalne szczotki do oczyszczania ubrań. Jeśli w domu ktoś posiada sporo taśmy klejącej, nie trzeba jej oddawać. Można z niej zrobić taką rolkę, służącą do oczyszczania odzieży.


Taśmę klejącą da się również wykorzystać do zebrania stłuczonego szkła. Dzięki temu bez skaleczeń da się posprzątać duży nieporządek.
Taśma klejąca pomoże także w dziedzinie kosmetycznej. Przyklejając ja do stopy, można usunąć uciążliwe brodawki. Kilkugodzinne zatrzymanie jej na nieładnej narośli osłabi wyprysk. Później wystarczy wetknąć nogę do wody i zetrzeć brodawkę za pomocą pumeksu. Skoro już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma przyda się także do czyszczenia pilnika do spiłowywania paznokci. Trzeba tylko nakleić ją na niego i mocno usunąć. Zabrudzenia odejdą w zapomnienie.
W domu przyda się też w postaci lepu na muchy prostej budowy. Trzeba tylko ją rozkręcić i zawiesić na stosownej wysokości. Muchy przywrą tak samo jak do tradycyjnego lepu.
Sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej jest wiele. Wystarczy jedynie trochę pomyśleć technicznie, żeby wykorzystać ją w przydatny sposób.

Przygotowanie: taśmy z nadrukiem producent