Niekonwencjonalne narzędzia marketingowe

Zawsze, jak wybieram się na zakupy do sklepu to wiem, iż zabrać ze sobą foliówkę Czemu tak robię? Nie z powodu że przykro mi wydać tych paru groszy na zrywkę, tylko ponieważ, że nie chcę robić coraz konkretniejszego problemu naszej matce naturze. W kuchni mam określoną szafkę, która wypchana jest biodegradowalnymi reklamówkami z folii Niekiedy są one pokryte kolorowymi grafikami, które od razu polepszają mi humor! Któż nie preferowałby robić zakupów w towarzystwie ulubionego Psa Guffiego
W minionym roku wprowadzone zostało prawo, które traktuje, iż każde zrywki dostępne w supermarketach mają być specjalnie płatne. Dotychczas każdy, kto robił shopping dostawał zrywki bezkosztowo co wiązało się z ich sporym zużyciem. Według wykonanych badań ilość zużytych toreb foliowych na indywidualną osobę wynosiła 198 rocznie, co jest ilością bardzo dużą.

Dzięki przedstawionym przepisom i podniesieniu się świadomości ludzi zaczęły powstawać przedsiębiorstwa które zdecydowały zmienić nieco w tymże temacie. Jaki cel miałaby produkcja reklamówek powstałych z towarów niekorzystnych dla środowiska? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie realizowały swojego założenia w 100%, bo jak korzystnie wpłynąć na nasze otoczenie miałoby tylko ograniczenie liczby reklamówek, które przygotowywane są ze złych substancji? Dlatego też, podążając za najnowszymi kierunkami, postanowiłem zacząć korzystać jedynie z torebek, które wykonane są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że wprowadzenie opłat za torby foliowe w sklepach spotkało się na początku z dużym poirytowaniem i niezrozumieniem. Wszyscy sprzeciwiali się, dlaczego nagle rząd nakazuje im ponosić opłaty za coś, co od lat było wolne od opłat Na szczęście jednak duża ilość ludzi od razu przekonała się, że to nie tylko godny pożałowania pomysł ale niewątpliwie warta zainteresowania kampania społeczna. W pozostałych krajach świata już wiele wcześniej został zawarty taki wpis, jednak cieszę się, że przybył on w efekcie również do Polski. Jak to się zwykło mawiać lepiej późno niż wcale.

Teraz całkowicie eliminowane są z rynku przedsiębiorstwa, które zajmują się produkowaniem toreb foliowych z substancji niebezpiecznych dla matki natury Jako zapalony miłośnik ekologii cieszę się tym faktem niezmiernie, bowiem to tak mała rzecz, jaka może dużo zmienić. Rzecz ta przypomina mi nie tak odległą przeszłość gdy to przedstawione zostały żarówki o niskim zużyciu energii Początkowe niezrozumienie także było ogromne, na szczęście wszyscy bardzo dokładnie kojarzą już, iż owo niepozorne poświęcenie, ale wielki skok w drodze o pieczę nad własną ziemią. Mam nadzieję, że w lokalnym prawie pokaże się zdecydowanie więcej takich wpisów i nowelizacji, które sprawiają, że wybieram zostać w naszym wybornym regionie oraz upajać się spokojnie prowadzonym życiem razem z prawidłami natury.