Oczyszczająca dieta Zielona

zielone jedzenie

Zielona dieta i jej pozytywne działanie

Dieta zielona wykazuje niezwykłe właściwości oczyszczające. Zielone owoce i warzywa pomagają w procesie trawienia, przyspieszają metabolizm i zapobiegają odkładaniu się zbędnych kilogramów. Dieta ta zalecana jest osobom, których organizm jest zanieczyszczony od toksyn. Ponadto zielone warzywa pomagają w transporcie tlenu w krwioobiegu. Dzięki temu pomagają one w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów i zapewniają lepsze samopoczucie.

Zielone owoce i warzywa

Owoce i warzywa o barwie zielonej zawierają w sobie witaminy z grup: A, B, C, E oraz K. Ponadto posiadają cenne pierwiastki, takie jak żelazo, wapń, beta-karoten, fosfor oraz magnez. Pierwiastki i witaminy wykazują nie tylko działanie zdrowotne i poprawiają samopoczucie, ale również sprawiają, że wyglądamy lepiej. Cenne minerały wzmacniają włosy, paznokcie i mają pozytywny wpływ na stan naszej skóry.

Zasady zielonej diety

Najważniejszą zasadą jest oczywiście spożywanie produktów zielonych. Zaleca się spożycie 5 niewielkich posiłków dziennie, o regularnych godzinach, o ile to możliwe. Główną zasadą jest zawarcie w każdym z posiłków chociaż jednego zielonego warzywa czy owocu. Należy również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, powinno spożywać się ok. 2 litrów wody dziennie. Zalecane jest również picie zielonej herbaty, która nie tylko nawadnia, ale również oczyszcza organizm.