Wylewki anhydrytowe w domu i mieszkaniu

posadzki anhydrytowe

Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów budowlanych. Częścią składową decydującą o jej trwałości jest wylewka. Prawidłowo zrobiona wylewka musi być pozbawiona spękań, niechropowata, wytrzymała na obciążenia oraz stosunkowo od razu wysychać. W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka powinna przekazywać ciepło instalacji cieplnej.

Perfekcyjnie równe oraz jednolite posadzki

Zaletą wylewki anhydrytowej jest nieomal idealnie równa i gładka powierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej rzeczywiste właściwości samopoziomujące, co umożliwia otrzymać perfekcyjnie proste i gładkie posadzki. Przygotowanie wylewki jest niesłychanie nieskomplikowane. Absolutnie nie zmusza do wykorzystywania profesjonalnych narzędzi, dlatego można ją wykonać własnoręcznie, redukując tym samym koszty prac budowlanych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej nie tworzy się warstwa spieku, a co za tym idzie nie wymaga ona specjalnego szlifowania.

Krótki termin realizacji

Wylewkę anhydrytową realizuje się wyjątkowo prosto oraz natychmiast. Etap budowy domów uległ w ubiegłych latach wyraźnemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca wyszukuje technologii, która gwarantuje osiągnięcie zaplanowanego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Wykorzystanie wylewki anhydrytowej przynosi swobodę wykonania dużych płaszczyzn w krótkim terminie oraz przy zaangażowaniu dość niedużych sumptów robocizny.

posadzki anhydrytowe

Niedługi czas wysychania

Niezmiernie ważną cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres suszenia. Zależny on jest od 3 kluczowych składników: gramatury wylewki, temperatury środowiska a także rotacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych owocują, iż możemy położyć je w mniejszych warstewkach (na przykład. na warstewce styropianu wystarczy tylko trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od tradycyjnych nie potrzebują periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że już po 2 dobach od wylania można pomieszczenie wietrzyć, tworząc przeciągi.

Podsumowując, niewielka gramatura a także opcja dość szybkiego wietrzenia powodują, że czas wysychania wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w zestawieniu do starych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ocieplaniu podłogowym okres czasu suszenia jest dużo krótszy, ponieważ już 7 dób od wylania jest możliwość uruchomić ogrzewanie (wylewki tradycyjne po 28 dniach). Mniejszy czas suszenia wylewki oznacza sposobność szybszego zaczęcia prac wykończeniowych, innymi słowy zminimalizowanie czasu zakończenia budowy.

Dowiedz się więcej: wylewki anhydrytowe od firmy CPA