Taśmy klejące – jaki model wybrać?

Określenie taśmy samoprzylepne jest nadzwyczaj ogólne i z tego powodu naturalnie pod tym pojęciem byłaby możliwość sklasyfikować mnóstwo ich modeli. Z wiadomych względów zaprezentujemy tutaj tylko te stworzone do zabezpieczania pakunków i rozmaitych paczek, nazywane taśmami pakowymi. Podane poniżej wskazówki, potrafią wesprzeć w dobieraniu modelu, który to okaże się najbardziej uzasadniony pod względem jakościowym a do tego cenowym.

Kluczowy podział i wykorzystanie taśm klejących

WYKONANE Z AKRYLU – najsławniejsze taśmy klejące i najpowszechniej sprzedawane także u nas z uwagi na niską cenę. Podwaliną jest w tym przypadku hydrologiczny klej na bazie akrylu, który znakomicie zachowuje się po pierwsze na gładkich a do tego relatywnie śliskich płaszczyznach (dokument, okleina itp.). Dedykowane są do używania w temperaturach powyżej zera i wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest wymagana odporność na deszcz.

GORĄCY MELT – użyty lep, to syntetyczny kauczuk lub laboratoryjnie przekształcany. Prócz większej ceny, od taśm akrylowych oddziela je troszeczkę większa siła spajania, wszak nie aż tak, by przelicznik wartości do ceny przyjąć za dobry. Bywają również bardziej niepodatne na wodę jednak również sugeruje się używanie ich wyłącznie w dodatnich temperaturach.

SOLVENT – są kosztowniejsze od wyżej wymienionych lecz posiadają niewątpliwie najatrakcyjniejszy stosunek jakości do ceny. Największą przyczepność gwarantuje klej z naturalnego kauczuku, dzięki któremu wyśmienicie działają tak na płaskich, jak i chropowatych powierzchniach. Po sklejeniu są ciężko odrywalne i niepodatne na wodę. Istotne znaczenie ma również to, iż wolno je stosować i nie odrywają się w minusowych temperaturach. Propagujemy ten typ taśm klejących, zwłaszcza do plombowania pakunków.

Nim wybierzesz i zamówisz – pomocne wskazówki

W przypadku gdy zastawiasz się nad doborem konkretnego wariantu taśm klejących bądź chcesz skorzystać z oferty innego producenta, zapoznaj się z tymi radami:

Absolutnie nie zamawiaj taśm klejących typu NoName! – zazwyczaj bardzo tanie, niejasnego pochodzenia albo sprowadzane prosto z Chin i godnej pożałowania jakości:

  • krótki czas przydatności – szybko tracą właściwości
  • konieczność obklejania dookoła całego pakunku – 2 x szybsze spożytkowanie
  • zakleisz pakunek wieczorem a rano odklejona taśma pakunkowa będzie tkwiła z boku
  • sporadycznie mają faktycznie taką długość, jaka jest podawana
  • zamiast zaoszczędzić, faktycznie poniesiesz wyższe koszta plus nerwy

Wpis gościnny: taśmy pakowe